Zkušenost:
maraton, ultratrail, OCR závody
Kontakt:
nina.balakova@gmail.com
Pár slov:
V červnu 2015 po svém prvním maratonu, hledajíc další výzvu, jsem náhodou zabloudila na svůj první trénink s Honzou (trenér Honza Jirkal) a pochopila, že jednotlivec nikdy nemůže být silnější, jako když se stane součástí týmu, a svoje místo si chce zasloužit. Podporu, které se mu dostává, dává dál, motivací, kterou našel, motivuje lidi kolem, aby našli odvahu něco změnit, vytrvat ve chvílích, když se nedaří a samozřejmě, vlastním příkladem být tím prvním, který se to pokouší uskutečnit. Protože ten moment, když se vysněné stane realitou, vás změní; a ten pocit mnohokrát jde až daleko za hranice sportu.
Životní motto:
Když si myslíš, že už nemůžeš, skutečný trénink teprve začíná. Když dáš do něčeho skutečně všechno, nikdy nemůžeš selhat.
K různým sportovním aktivitám jsem sice byla vedena od dětství, jejich skutečný smysl v každodenním životě jsem však začala oceňovat až o hodně později. Poté, co jsem se přistěhovala do Prahy, práce začala přerůstat i do mého osobního života a času, který měl zůstat „volný“. Postupně jsem zjistila, že ani hodinové vypovídaní se, snězená milka nebo 3 díly oblíbeného seriálu mě nedokážou psychicky odpoutat od toho, co se právě dělo v mém pracovním mailboxu. Dokázal to až běh, který byl z počátku spíš povinností, postupem času se však proměnil ve vášeň, a jako u každého běžce, závislost na endorfinech. A nakonec mě přitáhl až k partě SRTG Praha. Ještě stále si však pamatuji, když mě po prvních trénincích bolelo i sedět na židli a ráno jsem přemýšlela, jestli si nevezmu sick-day. Proto každého, kdo přijde na trénink, považuji za vítěze, který má tu nejtěžší část už za sebou. V Agoge gymu ráda pomůžu s tím zbytkem.