Historie akcí

Květnová výzva

Každý kilometr má nový smysl, když se zdolá s pocitem pomoci. Během v prvním ročníku a k tomu chůzí a kolem ve druhém jsme se rozhodli pomoci potřebným. V roce 2016 jsme výtěžek darovali onkologicky nemocným dětem a dospívajícím na splnění snů a v roce 2017 na poznávací výlety dětí z integračních školiček Smíšek.

Smysl charitativní výzvy byl jednoduchý – stanovit si, na kolik si ceníme svůj jeden zdolaný kilometr, obout běžecké kecky, sednout na kole nebo vyrazit do světa na procházku a na konci měsíce svůj počet naběhaných kilometrů vynásobit částkou za jeden kilometr.

V roce 2016 jsme běhali pro onkologicky nemocné dospívající, kteří ještě dříve než mohli poznat svět kolem sebe, se museli vyrovnat s náročnou překážkou, jež jim život do cesty postavil. Podařilo se nám splnit řadu snů – notebook pro studium, kuši, kolo i vozík. Vybrali jsme skoro 90 tisíc korun, které jsme věnovali Nadace Pink Bubble na přání dětí, které byly také jejich hnacím motorem během léčby.
V roce 2017 jsme se rozhodli, že pomůžeme dětem v integračních školičkách Smíšek. Jedná se o pět pražských školiček, které pomáhají dětem ze sociálně slabých rodin. Díky školičkám a jejich neúnavným tetám získávají děti základní sociální návyky a daří se jim lépe začlenit do společnosti. Květnová výzva chtěla přispět těmto dětem na edukativní výlety, aby mohly lépe poznat svět kolem sebe a najít v něm své místo. Často i pro nás zcela běžné věci – jako výlet do lesa a sbírání hub – tyto děti neznají. Charitativní květnová výzva přinesla přes 50 tisíc korun a děti čeká řada výletů.


Burpees Challenge

Během ale nekončíme. Květen je nejenom o běhu, ale pro nás také o burpees (angličák). Již potřetí jsme využili zázemí Žlutých lázní a uskutečnili jsme charitativní Burpees Challenge, která má stoupající tendenci vzhledem k darům – v roce 2015 jsme vybrali 9 tis. korun, v roce 2016 22 tis. korun a v roce 2017 rekordních 24 tis. korun. Každý účastník si zvolil svou hranici, kterou chce pokořit. Základní mety byly ale tři – 300, 500 a 800 burpees. Vítězové se mohli těšit nejenom z dobrého pocitu, ale také si třeba odnesli startovné na Spartan Race Sprint v Liberci.


Tučňák Challenge

Baví nás pomáhat, proto nečekáme jenom květen, i letos se pokusíme uspořádat charitativní orientační běh Prahou a především zopakujeme prosincovou ledovou výzvu Tučnák Challenge – 30s v ledové Vltavě, 200 m běh a 10 burpees a to celé ve třech kolech.