Jeden den, desítka měst, stovky lidí mimo svou komfortní zónu, tisíce burpees a jeden cíl – pomoci potřebným. Jsme hrdí, že toho se svou Burpees Challenge vol. 4 mohli být součástí.

Sice vždycky vzpomínáme, kdy padla naše první burpees challenge, ale za to víme, kolik charitativních Burpees Challenge máme za sebou. Letos proběhl už čtvrtý ročník a nejenom svou lokalitou byl v něčem výjimečný. Ale dříve, než jsme v srpnu 2015 uskutečnili ve Žlutých lázních první challenge s charitativním nádech a vybrali skoro 10 tis. Kč, někteří zvládli 300 burpees na nádvoří Pražského hradu nebo na Staroměstském náměstí.

V čem byl letošní ročník jiný? Přesunuli jsme se například na Císařskou louku na Cindu. Ale to není to hlavní. Letos se do charitativní Burpees Challenge zapojily tréninkové skupiny Spartanu napříč republikou. Ve stejný den, takřka ve stejnou hodinu, se stovky lidí spojily, aby vystoupily ze své komfortní zóny a hlavně pomohly druhý. Každá skupina věnovala svůj výtěžek na konkrétní pomoc.

My jsme se opět rozhodli, že rozdělíme výtěžek na dvě poloviny – první věnujeme Azylovému domu ROSA pro týrané ženy a děti, které zvládly udělat první krok – odejít – a řada další a stejně těžkých je ještě čeká, a léčbu nevidomé handicapované Verunce, která navzdory svému handicapu vyhrála v soutěži se svým obrazem.

A jak to celé dopadlo?

  • Udělali jsme 25 tis. burpees.
  • Skákalo nás celkem 65 lidí + 1 pes.
  • Vydražili jsme 13 630 Kč.
  • Celkem jsme na dobrou věc vybrali 24 tis. Kč.

Jsme hrdí, že dokážeme sportem plnit sny druhým a pomáhat potřebným. Jsme hrdí, že právě taková je SRTG Praha.