SRTG Praha není o trenérech nebo jejím guru Honzovi. Je hlavně o lidem v ní, kteří skupinu tvoří a směřují. Přečtěte si o plánech jejich členů, další z rubriky Humans of SRTG Praha 2018 je Jakub Šimík.

Dáváš si předsevzetí do nového roku, popřípadě jaká jsou pro rok 2018?
Samozřejmě být lepší než loňský rok a udržet si u toho zdraví a taky nedělat angličáky na závodech 🙂

Zima je obdobím příprav na další sezónu, jaké máš cíle pro nadcházející sezónu? Co bys chtěl dokázat?
Přípravě na nadcházející sezónu jsem se připravoval poměrně zodpovědně a příprava se obešla i bez větších nemocí, takže jsem s přípravou spokojený. Co se týče cílů, chtěl bych dokončit každý ze závodů, kterých se zúčastním, do první 500.

Už víš, na jaké starty závodů se postavíš?
Kutná Hora – Sprint
Kouty – Super
Lipno – Beast
A možná ještě přidám v Kutné Hoře Charity v Koutech Sprint a na Lipnu taky Sprint.

Co tě motivuje znovu vyběhnout, přijít na trénink, brzo vstát, jet přes celou republiku na závod? Co je tvým hnacím motorem?
Na to mě napadá pouze delší odpověď. Co se týče tréninků, tak jsem od malička byl veden ke sportu (za což patří dík rodičům), takže jsem více méně ve všech fázích života nějakou formou trénoval. Ale nejvíc jsem si asi začal uvědomovat, co pro mě sport znamená, když jsem si v pubertě na třikrát spirálovitě zlomil nohu a půl roku jsem jen ležel v posteli a dalšího půl roku jsem chodil o berlích. Po řadě rehabilitací jsem se začal pomaličku vracet ke sportu a o pár let později už jsem začal trénovat docela intenzivně a tou dobou jsem taky nějak zaznamenal existenci Spartanu, což byl tak rok 2014 a svůj první Spartan race jsem běžel v roce 2016 v Praze. Jak zní jeden ze sloganů „Pochopíš až v cíli“, tak jsem pochopil, že mě to opravdu baví a také jsem pochopil, že se chci jednoho dne vyrovnat elitě tohoto sportu. Takže jak do tréninků, tak do závodů mě žene motivace být lepší než loni, protože jak zní jeden z mých oblíbených citátů: „Muž nemá právo být amatérem v rovině fyzického tréninku. Je jeho hanbou zestárnout bez toho, aniž by poznal tu krásu a sílu, které je jeho tělo schopné.“

Jaký je tvůj příběh? Dej nám vědět zde.