SRTG Praha není o trenérech nebo jejím guru Honzovi. Je hlavně o lidem v ní, kteří skupinu tvoří a směřují. Přečtěte si o plánech jejich členů, další z rubriky Humans of SRTG Praha 2018 je Radomír Kučera.

Dáváš si předsevzetí do nového roku, popřípadě jaká jsou pro rok 2018?
Předsevzetí si nedávám, protože clověka svazují. Mám ale jednoduchý cíl – žít stále více naplno a plnit si tak dlouhodobé sny ohledně sebe i své rodiny. Sport má v tomto nezastupitelnou pozici, protože mě vrátil ke kořenům klidné mysli a zdravého ducha.

Zima je obdobím příprav na další sezónu, jaké máš cíle pro nadcházející sezónu? Co bys chtěl dokázat?
Na tento rok mám naplánované závody trifecty, protože bych rád překonal sám sebe. Bez překonání se bych se totiž nikam neposunul a to v jakémkoliv odvětví ve svém životě. Protože jsem po 10-ti letech vrátil k chytání v ledním hokeji, tak bych také rád, abych se zlepšil i v tomto sportu a zároveň zůstal zdravý na běžnou fyzickou přípravu se SRTG Praha.

Už víš, na jaké starty závodů se postavíš?
Plánuji Sprint Kutná Hora, Super Kouty, Beast Lipno.

Co tě motivuje znovu vyběhnout, přijít na trénink, brzo vstát, jet přes celou republiku na závod? Co je tvým hnacím motorem?
Motivují mě 3 věci. První je můj 1,5 roční syn, který prodělal operaci srdce a pravděpodobně nebude nikdy moci vrcholově sportovat, což mě ponouká k tomu, abych sportoval i tak trochu za něj a především byl pro něj zdravý, abych mu mohl být vždy oporou. Bonus by byl, kdyby na mě byl i hrdý. Druhý důvod je ten, že jsem ještě v září 2016 vážil o 60 kg více a pokračování ve sportu s celou Spartan skupinou, hokejovým týmem HC Hvězda Praha a dalšími je jen pokračováním k mému cíli – tedy úplné štíhlosti. Třetí důvod je filosoficky prozaičtější. Abych byl šťastný, musím ze sebe vydat maximum. A závody Spartan nebo hokej jsou pro mne čirou a surovou formou toho, jak vyjádřit radost z pohybu a pořádně se u toho vyšťavit až na své hranice.

Jaký je tvůj příběh? Dej nám vědět zde.