SRTG Praha není o trenérech nebo jejím guru Honzovi. Je hlavně o lidem v ní, kteří skupinu tvoří a směřují. Přečtěte si o plánech jejich členů, další z rubriky Humans of SRTG Praha 2018 je Jirka alias „The Flash“ Krotil. 

Dáváš si předsevzetí do nového roku, popřípadě jaká jsou pro rok 2018?
Předsevzetí si nedávám, snažím se vše zlepšovat a měnit průběžně podle okolností a nálady.

Zima je obdobím příprav na další sezónu, jaké máš cíle pro nadcházející sezónu? Co bys chtěl dokázat?
Chtěl bych po delší době zase vydržet celou sezónu zdravý. Cíle jsou spíš všeobecné zlepšení a komplexnější rozvoj. Běh bude ale určitě dominovat.

Už víš, na jaké starty závodů se postavíš?
V tuhle chvíli už je prakticky vše narýsováno. Sportisimo půlmaraton Praha, Ještěd SkyRace MČR, SR sprint Kutná hora, Pražský maraton, Vltava run, Livigno SkyMarathon, (High Trail Vanoise???), MČR SkyMarathon Krkonošská 50, B7, (SR Lipno???), (Stovka Podkrkonoším???). Když na to tak koukám, tak docela hodně běhání…

Co tě motivuje znovu vyběhnout, přijít na trénink, brzo vstát, jet přes celou republiku na závod? Co je tvým hnacím motorem?
Závislost, životní styl. Trénink/pohyb už je všední každodenní součástí mého života. Není potřeba se přemlouvat, tělo si o to žádá samo. Když nesportuju, jsem nevrlej. Ohledně závodů jsou to zážitky, proto teď preferuju náročné horské závody, kde je ten zážitek opravdu intenzivní a vše se odehrává v drsném, ale krásném prostředí.

Jaký je tvůj příběh? Dej nám vědět zde.