I když pomoc potřebují lidé ze všech koutů světa, my jsme se rozhodli jít cestou komunitní a inspirovat své okolí. A také pomáhat konkrétním dětem. Pro letošní rok proto bude naše finanční podpora dvojí – konkrétní pražské organizaci a konkrétním dětem s handicapem. 

Proto podpoříme Azylový dům ROSA, který pomáhá ženám a dětem, které se stali obětmi domácího násilí. Podává pomocnou ruku ženám, které se postaví na vlastní nohy a musí se vyrovnat s týráním, a zároveň pracuje s dětmi, aby se z nepříjemnými zážitky vyrovnaly a mohly žít normální život. Organizace ROSA působí na Praze 4, Azylový dům je z důvodu ochrany obětí na utajené adrese, ale skrývají se v něm konkrétní příběhy žen a dětí, které my chceme podpořit v jejich životním boji za lepší budoucnost.

Druhá část poputuje vždy na konkrétní dítě s handicapem, protože my víme, že Spartan Special se umí za každý další krok vpřed prát. Vidíme nejenom na závodech Spartan Special příklady velkého hrdinství a osobního vítězství těchto dětí, které mají z každého dalšího kroku. Navíc jako skupina bláznů, která miluje OCR závody, se s nimi můžeme na Spartan Special potkat.

Nepotřebujeme důvod, proč sportovat, protože nás to baví a je to náš životní styl. Chceme jenom ukázat, že sportem si nemusíme plnit jen své osobní sny, ale můžeme díky němu pomoci těm, ke kterým život nebyl zatím příliš přívětivý a kteří si své místo pod sluncem musí tvrdě vybojovat.

A kdy a kde začneme s nádechem charitativní pomoci makat? Zapisujte si do diářů:

  • 25. února – Speciální charitativní trénink pro Míšu Teresku
  • 28. dubna – Spartan Charity s Martinem Zikmundem o francouzských holích
  • 23. května – Burpees Challenge vol. 4
  • 18. července – Letní Tučňák Challenge
  • 16. prosince – Tučňák Challenge

Kdy se uvidíme i s tebou?