Agoge_logo-A_color

SRTG Praha za dva roky odtrénovalo hromadu tréninků, připravilo spoustu lidí na to, aby zvládli jak běžecké tak překážkové závody. Další věc co dokázalo je, že vytvořilo užasnou partu lidí, která s otevřenou náručí mezi sebe vezme každého, kdo chce sportovat a bavit se. Všichni držíme pospolu a naše barvy hájíme na každém závodě se ctí. Přidat se k nám může úplně každý, nemusíte se nikde zapisovat, registrovat, jen si vyber trénink na FB stránce Spartan Race Trainnig Group Praha https://www.facebook.com/srtgpraha/  v události a doražte. To je vše 🙂

Novinka, kterou máme pro všechny lidi v Praze je naše AGOGE Gym! Většina lidí ví, co Agoge bylo. Jen pro připomenutí, Agoge byl vzdělávací systém starověké Sparty. My ho chceme, převést do dnešní doby, do doby, kdy většina lidí má sedavé zaměstnání, má život plný stresu, který kompenzuje jídlem, alkoholem a v některých případech i drogou. Hodně často jsem přemýšlel, jak je pro spoustu lidí těžké začít. Když jsem teď v létě občas zavítal na pláž, viděl jsem opravdu smutný pohled na lidi, kteří své tělo ničí svým životním stylem. Moje žena vždy říká, ať tolik nepracuji, ale to se nedá. Mladí lidé s nadváhou 20 kg a děti, které na tom jsou možná ještě hůř. Upřímně není pro mě tak důležité jak vypadají, ale jak trpí jejich tělo – srdce, klouby, játra, ledviny. Možná nastane situace, kdy ve 20 letech budou lidé umírat na infarkt a mrtvici. Říkáte, že přeháním? Pokud ano, tak jenom dobře, nechtěl bych to zažít.

Vrátíme se k Agoge Gym. Myšlenku už jsem nosil v hlavě dlouho, přišla nabídka, sice pro mě, v ne úplně dobrou chvíli, ale která chvíle je dobrá chvíle, když ne ta, když řekneme ano. Název mě napadl hned, smysl také – nejenom trénovat lidi, kteří už cestu našli, ale pomoci novým lidem začít. Budeme se držet nápisu, který byl nad vchodem do Agoge: Krásný tělesně i duševně. Krom posilování a běhání budeme také v tělocvičně cvičit yógu pro spartany i nespartany.  Chceme a budeme pořádat víkendové semináře, zaměřené na běh, flexibilitu, stravování nebo si uděláme v zimě otužovací party v nedalekém rybníku.

Prostě bude to náš nový hlavní stan! Naše Sparta, naše AGOGE GYM!

Těšíme se na vás Honza a SRTG Praha