Vltava Run, očima našeho skvělého trenéra Jirky Krotila 🙂

Vltava run 2016. Štafetový běh, 12 lidí, 360km rozdělených na 36 úseků.
Můj první závod tohoto typu a rozhodně ne poslední 🙂
Pro mě osobně to byl trošku jiný „závod“ než ostatní, protože tentokrát mi nešlo o maximální výkon a umístění. Můj přístup byl spíš „užít si příjemný víkend s partou přátel a zasportovat si“.
Měl jsem původně dost obavy, jestli udržíme průměrný tempo pod 6min/km, které bylo potřeba, abychom stihli limit. Obavy byly úplně zbytečný, protože všichni letěli jako vítr a prakticky s každým úsekem jsme získávali náskok oproti plánu. Další obavy byly z logistiky a zvládnutí všech předávek, to bylo nakonec taky bez velkých problémů, jen Venca občas někde zůstal 😀
‪#‎SRTGPraha‬ je zkrátka super tým.
Já jsem celkově naběhal 4 úseky (7, 18, 29, 31) a během nich 45,93km s převýšením 822 (podle hodinek) a zabralo mi to 3h24min (to vychází průměr cca 4:26/km).
Rychlostně i svalově mi to nedělalo problémy. Nejvíc jsem bojoval s jídlem, protože mi bylo od sobotního rána před startem dost blbě. A taky mi dělaly problém puchýře, které jsem nestihl doléčit po předchozím závodu minulý týden zpátky.
V noci ze soboty na neděli jsem doběhl svůj úsek lehce po půlnoci a spát jsme šli kolem 3h ranní v tělocvične v Týně nad Vltavou. Leželi jsme pod lavičkou na tribunách a vstávali v 6 ráno. Těžko říct kolik jsem toho naspal, ale po ránu jsem se cítil mnohem hůř než večer, ostatně jako všichni z naší posádky 🙂
Rád bych napsal něco k jednotlivým úsekům, ale bylo to tak rychlý a nic zvláštního se nestalo, tak nevím co napsat 😀
Každopádně výhledy byly super, trasa velmi pěkná. Za celý 4 úseky mě předběhl pouze jeden závodník. Prohnal se kolem mě ve stoupání z Živohošti s tempem tak o minutu na kilák rychlejším než jsem měl já.
Líbilo by se mi, kdyby byl větší podíl trailových částí a méně asfaltu, ale je jasný, že by tím hodně vzrostla náročnost jak pro závodníky, tak pro pořadatele.
Super atmosféra byla kolem trati, kde povzbuzovali odpočívající členové ostatních týmů. Díky tomu jsem to hecnul víc, než jsem měl původně v plánu 🙂
Byla to velmi cenná zkušenost a nezapomenutelný víkend s nejlepší partou lidí.